Reflü tanı ve tedavi merkezi

Op. Dr. Levent Eminoğlu ve ekibince oluşturulan reflü merkezi 16. yılında Türkiye'nin en geniş tedavi seçeneği sunan referans merkezi. 16 yılda yurtiçi ve yurtdışından 11000'den fazla hastaya tanı ve  2600'nin üzerinde hastaya reflü cerrahisi uygulandı.

Gastroskopik tanının yanı sıra kablolu ve kapsül pHmetri, konvansiyonel ve yüksek rezolüsyonlu manometri, empedans pHmetri tanı da kullanılmaktadır.

Reflü tedavisinde ülkemizde Laparoskopik cerrahi, Endoskopik cerrahi ve Robotik cerrahi seçeneklerinin hepsini uygulayan ve hastasına sunan tek merkezdir. Dünyada ilk Robotik, tek delikten reflü ameliyatı da merkezimizde Op. Dr. Levent Eminoğlu tarafından yapılmıştır.

HASTA DEĞERLENDİRMELERİ

2010 yılında midemdeki ağrı ,şişlik ve gaz ve gece uykumdan ağzıma acı su gelmesi ile başlayan rahatsızlıklarım sonucu endoskopi yapılmaya karar verildi.Uzun araştırmalar sonucu bu konuda fazlası ile deneyimli olan Op.Dr.Levent Eminoğlu na ulaştık.Benimle ve rahatsızlığımla özenle ilgilendi.İlk görüşmede anatomik resimler üzerinde neyin ne olduğunu ve ne yapılması gerektiğini anlattı.Midemde 5 cm büyüklüğünde fıtık ve yemek borumda Barrett yani doku değişimi olduğu tanısı konuldu.Birçok araştırma ve işlem sonrası ameliyat kararı verildi.Laparoskopik fıtık ameliyatı oldum.Ameliyat sırası ve sonrası çok rahat geçti.Uzun sürmeden işime ve aktivitelerime geri döndüm.Sadece dikkat etmem gereken yağlı kızartma ,özellikle kola ve ağır baharatlardan kaçındım.Öğürmemeye dikkat etmeliyim.İyi çiğneyerek ve yavaş yemeye alıştım.Bu süreçte başta sn. hocam Levent Eminoğlu na ,asistanı Funda hanıma, endoskopideki güleryüzlü hemşirelerine ve ilgisi geçen tüm ekibe sonsuz teşekkür ediyorum.
Murat Balyemez - 38, İstanbul